Trichotillomanija (plaukų slinkimo sutrikimas) - simptomai ir priežastys

14 lapkričio 2018

Apžvalga

Trichotillomania (Trik-O-til-O-Geg-nee-UH), taip pat vadinamas Plaukų traukiamosios sutrikimas, yra psichikos sutrikimas, kuris apima pasikartojančių, nenugalimas ragina ištraukti plaukus nuo jūsų galvos odą, antakių ar kitų sričių savo kūno, nors bando sustabdyti.

Plaukų traukiamosios nuo galvos dažnai palieka neišvystyta plikas dėmės, kurios sukelia didelę baimę ir gali trukdyti socialinei ar darbo funkcionavimą. Žmonės su trichotillomania gali dedame nuslėpti plaukų slinkimas.

Kai kuriems žmonėms, trichotilomanijos gali būti lengvas ir paprastai valdomas. Kitiems kompulsinis noras traukti plaukus yra milžiniška. Kai gydymo galimybės padėjo daug žmonių sumažinti savo plaukus traukdami arba sustabdyti visiškai.

load...

Simptomai

Požymiai ir simptomai trichotillomania dažnai apima:

Daugelis žmonių, kurie turi trichotillomania taip pat pasirinkti savo odą, įkąsti savo nagus ar kramtyti lūpas. Kartais traukiant plaukus nuo augintiniai ar lėlės arba iš medžiagų, pavyzdžiui, drabužių ar antklodės, gali būti ženklas. Dauguma žmonių su trichotillomania traukti plaukus privačiai ir paprastai bando paslėpti netvarką iš kitų.

load...

Žmonėms su trichotillomania, plaukų traukiamosios gali būti:

Tas pats asmuo gali padaryti tiek sutelkto ir automatinio plaukų traukiamosios, priklausomai nuo situacijos ir nuotaikos. Tam tikras pareigas ar ritualai gali sukelti plaukų traukiamosios, pavyzdžiui, ilsisi savo galvą ant jūsų rankų ar šepečiu plaukus.

Trichotillomania gali būti susiję su emocijomis:

Trichotilomanijos yra ilgalaikis (lėtinis) sutrikimas. Be gydymo, simptomai gali skirtis sunkumo laikui bėgant. Pavyzdžiui, hormoniniai pokyčiai menstruacijas gali pabloginti ligos simptomus moterims. Kai kuriems žmonėms, jei negydoma, simptomai gali ateiti ir eiti savaites, mėnesius ar metus tuo pačiu metu. Retai, plaukų traukiamosios galus per kelerius metus užvedimą.

Daugiau:

Kada kreiptis į gydytoją

Jei tu negali sustoti pasitraukė plaukus ar jums jaustis sutrikę ar gėda jūsų išvaizda kaip jūsų plaukai rezultatas traukimas, pasitarkite su savo gydytoju. Trichotillomania yra ne tik blogas įprotis, tai psichinės sveikatos sutrikimai, ir tai mažai tikėtina, kad geriau be gydymo.

load...

Priežastys

Iš trichotillomania priežastis yra neaiškus. Tačiau kaip ir daugelis sudėtingų sutrikimų, trichotilomanijos tikriausiai kyla iš genetinių ir aplinkos veiksnių derinys.

Rizikos veiksniai

Šie veiksniai yra linkę padidinti trichotillomania riziką:

Nors kur kas daugiau moterų nei vyrų yra gydomi trichotillomania, tai gali būti todėl, kad moterys yra labiau linkę kreiptis į gydytoją. Ankstyvoje vaikystėje, berniukai ir mergaitės, atrodo, būti vienodai paveikė.

Komplikacijos

Nors tai gali pasirodyti ne itin rimta, trichotilomanijos gali turėti didelį neigiamą poveikį jūsų gyvenimui. Komplikacijos gali apimti:

load...