Spuogai - simptomai ir priežastys

15 lapkričio 2018

Apžvalga

Spuogai yra odos būklė, kuri atsiranda, kai jūsų plaukų folikulai tampa prijungtas su naftos ir negyvas odos ląsteles. Tai dažnai sukelia whiteheads, inkštirų ar spuogų, ir paprastai pasirodo ant veido, kaktos, krūtinės, viršutinės nugaros ir pečių. Spuogai yra labiausiai paplitęs tarp paauglių, nors jis pasireiškia įvairaus amžiaus žmonėms.

Efektyvūs gydymo nėra, bet spuogai gali būti patvari. Spuogai ir iškilimų gyja lėtai, ir kai vienas pradeda eiti toli, kiti, atrodo, apkarpyti.

Priklausomai nuo jo sunkumo, spuogai gali sukelti emocinę kančią ir randas odą. Kuo anksčiau pradėsite gydyti, tuo mažesnė rizika tokių problemų.

load...

Simptomai

Paprastieji spuogai

Spuogai atsiranda, kai plaukų folikulai angos užsikimšti ir blokavo naftos išskyros ir negyvas odos ląsteles. Jei užsikemša porų užsikrečia bakterijomis, uždegimas rezultatus.

Cistinė spuogai

Cistinė spuogai - skaudžiausias forma spuogų - atsiranda, kai naftos ir negyvas odos ląsteles sukurti giliai plaukų folikulus. Gautas plyšimas per odą gali sudaryti Varėna-kaip infekcijas.

Spuogai požymiai ir simptomai skiriasi priklausomai nuo Jūsų būklės sunkumą:

Kada kreiptis į gydytoją

Jei savarankiškai priežiūros priemonės neturi ištrinti savo spuogus, kreipkitės į pirminės sveikatos priežiūros gydytoją. Jis arba ji gali skirti stipresnius vaistus. Jei spuogai nepraeina ar yra sunkūs, galbūt norėsite kreipkitės į gydytoją nuo gydytojo, kuris specializuojasi odos (dermatologas).

load...

Daugeliui moterų, spuogai gali tęstis dešimtmečius, su raketos bendra savaitę prieš menstruacijas. Tai tipo spuogai linkusi išvalyti be gydymo moterims, kurie naudoja kontraceptikus.

Pagyvenusiems žmonėms, staiga prasidėjęs sunkus spuogai gali reikšti pagrindinės ligos reikalaujantį gydytoją.

Maisto ir vaistų administracija (FDA) perspėja, kad kai kurie lankytinos nonprescription spuogai losjonai, prausikliai ir kiti odos gaminiai gali sukelti rimtą reakciją. Šis reakcijos tipas yra gana retas reiškinys, todėl nereikia supainioti su paraudimas, sudirginimas ar niežulys, kur jūs taikėte vaistus ar produktus.

Ieškoti skubios medicininės pagalbos, jei po naudojant odos prekę patirtis:

Priežastys

Keturi pagrindiniai veiksniai sukelti spuogai:

Spuogai dažniausiai atsiranda ant veido, kaktos, krūtinės, viršutinės nugaros ir pečių, nes šie odos plotai turi daugiausia naftos (riebalinių liaukų). Plaukų folikulai yra prijungtas prie riebalinėse liaukose.

load...

Folikulą sienelę gali bumbulas ir gaminti Whitehead. Arba kištukas gali būti atvira paviršiaus ir patamsinti, sukelia juodgalves. Viršų gali atrodyti purvo įstrigo poras. Bet iš tikrųjų porų yra perpildyta su bakterijų ir aliejaus, kuri virsta ruda, kai jis susiduria su oru.

Daugiau:

Spuogai yra iškeltas raudonos dėmės su baltu centru, kad sukurti kai blokuojami plaukų folikulai paburkimu ar užkrėstas bakterijomis. Stabdymų ir uždegimas, kad sukurti giliai viduje plaukų folikulai gamina cystlike gabalėlių mažesnių už jūsų odos paviršiaus. Kitos poras Jūsų odai, kuri yra prakaito liaukų angas, nėra paprastai dalyvauja spuogų.

Veiksniai, kurie gali pabloginti spuogai

Šie veiksniai gali sukelti arba pasunkinti spuogai:

Spuogai mitai

Kaip spuogai atsiranda

Spuogai atsiranda, kai odos riebalų - riebi medžiaga, sutepa plaukus ir odą - ir negyvas odos ląsteles įjunkite plaukų folikulus. Bakterijos gali sukelti uždegimą ir infekcijos, dėl ko daugiau sunkia spuogų.

Šie veiksniai turi mažai įtakos spuogų:

Rizikos veiksniai

Rizikos veiksniai, spuogai yra:

load...