Naujienos Apie mus Karjera Paslaugos Patirtis Kontaktai   EN
 
2007-01-10

Konkurso tikslas -  parinkti geriausius  teritorijų tvarkymo  sprendinius .


Konkurso objektai :

1. Buvusios  pašto stoties (dabar dailės mokykla)  J.Basanavičiaus g. 34, 36, 38 Utenos mieste teritorijos tvarkymo projektiniai pasiūlymai.

1.1. Urbanistinė charakteristika:

Buvusios  pašto stoties (dabar dailės mokykla)  teritorija

Buvusios  pašto stoties (dabar dailės mokykla)  teritorija

Utenos arklių pašto stotis pastatyta tiesiant Kauno - Zarasų  plentą  pagal  architekto Vaclovo Ritšelio  pavyzdinį projektą 1935- 1936 m.  Pastatų  stilius - klasicistinis. Paštas buvo statomas kaip kompleksas - rūmai, kuriuose buvo kontora pravažiuojančiųjų poilsio ir laukiamieji kambariai, iš abiejų rūmų galų buvo fligeliai – sandėliams, arklidėms ir karietoms. Stotyje buvo laikomi 16 - 25 arkliai. Utenos pašto rūmai buvo ne kartą remontuojami. Šiuo metu pastatuose įsikūrusi dailės mokykla. Pastatų remontas baigtas 2006 m. Pagrindiniame pastate yra administracijos patalpos ir klasės, rytiniame fligelyje – biblioteka ir  parodų salė, vakariniame fligelyje - muziejus ir parodų salė. Šiaurinėje sklypo dalyje yra katilinės pastatas ir pastatas, pritaikytas klasėms. Yra laikinų statinių, kurie turėtų būti pašalinti.

1.2. Teritorijos tvarkymo koncepcija :

- Pateikti siūlymus istorinės pašto stoties sklypo sutvarkymui pritaikant dabartinės dailės mokyklos reikmėms ir platesniam visuomenės naudojimui, epizodiniams gausiems susibūrimams  švenčių metu.

-  Pasiūlyti miesto svečiams ir gyventojams šios vietos istorijos pažinimo galimybes (jau pastatytas telegrafo stulpas, diližanas. Pradėtos organizuoti šventės, kur vyksta buvusios pašto stoties gyvenimo atvaizdavimas).

- Pasiūlyti  teritorijos aptvėrimo ir izoliavimo nuo gretimų  gyvenamųjų namų teritorijos sprendinius.

-  Suprojektuoti naujus želdinius, pagrindžiant  rūšių parinkimą ir panaudojimo būdą.

-  Suprojektuoti automobilių stovėjimo vietas dailės mokyklos darbuotojams sklype

-  Numatyti  mokinių išlaipinimo vietą.‹‹ atgal
 
© 2007 UAB Statybos Strategija. Visos teisės saugomos.