Naujienos Apie mus Karjera Paslaugos Patirtis Kontaktai   EN
 
2006-12-12

2006 gruodžio 11 d., įteikti atestatai pirmajai ekspertų, kurie Lietuvoje sertifikuos pastatų energinį naudingumą, grupei. Tik atestuoti specialistai galės išduoti pastato energinio naudingumo „pasą“ – jo sertifikatą. Asmuo, pageidaujantis gauti atestatą, turi atitikti kvalifikacinius reikalavimus, baigti mokymo kursus ir išlaikyti egzaminą.

Tą pačią dieną buvo atestuoti ir pirmieji UAB „Statybos strategija“ darbuotojai, kuriems suteikta teisė atlikti pastatų energinio naudingumo sertifikavimą (įvertinti pastato energinį naudingumą, priskiriant pastatą energinio naudingumo klasei, ir išduoti pastato energinio naudingumo sertifikatą) pagal statybos techninius reglamentus STR 2.01.09:2005 ir STR 1.02.09:2005.

Atestuoti pastatų energinio naudingumo sertifikavimo ekspertus Aplinkos ministerija yra pavedusi Statybos produkcijos sertifikavimo centrui. Ši valstybės įmonë registruos ne tik atestuotus ekspertus, bet ir jų išduotus pastatų energinio naudingumo sertifikatus.

Iki šiol Lietuvoje nebuvo reikalaujama naujai statomų pastatų energinio naudingumo sertifikatą, bet nuo kitų metų sausio 1 d. jie jau bus privalomi. Su tokiu „pasu“ – aiškia ir tikslia informacija apie pastato energines savybes – būsimasis pirkėjas ar nuomininkas galės susipažinti dar prieš įsigydamas ar išsinuomodamas nekilnojamąjį turtą.

Energinis naudingumas bus apskaičiuojamas įvertinus visas veikiančias pastato sistemas – šildymo, vėdinimo, ventiliacijos, apšvietimo ir kt. Jis bus diferencijuojamas pagal klases, panašiai kaip pagal energijos sunaudojimo efektyvumą įprasta žymėti šaldytuvus ar skalbimo mašinas. Naujai statomų pastatų energinis naudingumas negali būti žemesnės nei C klasės.

Šalyje prasidedantis pastatų sertifikavimo procesas skatins gerinti jų energines savybes ir mažinti atmosferos taršą.‹‹ atgal
 
© 2007 UAB Statybos Strategija. Visos teisės saugomos.